+370 608 72966

uabnopresta@gmail.com

Sienų Tinkavimas

Tai yra pirminis ir vienas iš pagrindinių apdailos etapų. Yra du pagrindiniai tinkavimo būdai gipsinis arba cementinis. Gipsinis yra dažniausias pasirinkimas ir geresnes eksplotacines savybes turintis tinkas. Nuo tinkamai nutinkuotų sienų ar lubų paviršiaus, tiesiogiai priklauso visas apdailos ilgaamžiškumas, estetinis vaizdas. Daugelis nežino bet, tinkas labai įtakoja namo šilumos, bei garso izoliacijos efektyvumą, taip pat atlieka ir priešgaisrines funkcijas.Norint užtikrinti kokybišką darbą reikia atsižvelgti ir į oro salygas kurios turi buti nuo +5º С iki +30º С o drėgmė iki 60%. Patartina, kad šis rėžimas būtu išlaikytas po darbų pabaigos 3 paras. Kokybiškai atlikti darbai leidžia idealiai lygiai, atlikti baigiamuosius apdailos darbus: sienų glaistymas, dažymas, plytelių klijavimas, tapetavimas ar kitokios apdailos montavimas.

Sienų gruntavimas – Gruntavimo funkcija yra pagerinti tinko ir sienos tarpusavio sukibimą. Atsižvelgiant į medžiagos paviršių dažniausiai gruntuojama yra 1 arba 2 kartus. Nugruntavus paviršius tampa mažiau sugeriantis drėgmę ir taip užtikrina tinkamas sąlygas sienų tinkavimui. Kiti paviršiai, kaip monolitas, sąramos virš langų ar kitos betoninio pagrindo vietos yra nutepamos „BETONKONTAKT“ gruntu.

Išoriniai kampai – Kampai montuojami išoriniuose kampuose, langų angokraščiuose, nišose ir kitose vietose išskyrus tas vietas kur yra numatytos durys. Būtina naudoti kampus, kurie yra nerudijančio plieno, kad ateityje neiškiltų problemų dėl rūdžių, kurios gali pasirodyti ir atlikus pilną apdailą. Kampas atlieka ir apsauga nuo mechaninių pažeidimų su kuriais susiduriame kiekvieną dieną.

Mišinio užpūtimas – Nugruntavus sienas ir sudėjus visus reikiamus profilius, bei kampus, pradedamas sienų užpūtimas tinko mišiniu. Naudojant vokišką įrangą tinkas automatizuotai purškiamas ant sienų paviršiaus. Optimaliausias tinko storis rekomenduojamas tarp 8mm ir 1,5cm, taip tinkas išlaiko savo geriausias savybes.

Paviršiaus užtrinimas - Tinko paviršiaus užtrynimas atliekamas tik tam tikru momentu kai tinkas pradeda tvirtėti. Naudojant sušlapintą specialią kempinę ir trintuvę rankų pagalba yra išgaunamas idealus lygumas, pasišalina išdžiūvę tinko grūdeliai ir gumbeliai.